Opel: nierozsądne plany


Rada zakładowa Opla odrzuciła plan restrukturyzacji przedstawiony przez amerykański koncern General Motors - powiedział przewodniczący rady zakładowej Opla Klaus Franz w wywiadzie dla gazety "Frankfurter Rundschau".

A8 ma już kilkanaście lat stażu rynkowego i jego ceny są niskie. Ale uwaga: koszty utrzymania tego auta mogą przerazić! Wszystkie drogi krajowe są przejezdne, ale najgorsze warunki są we wschodniej części kraju. Kamery: Zobacz, jak wygląda sytuacja na drogach. W sobotę w katastrofie lotniczej w Smoleńsku zginął m.in. prezydent Polski wraz z małżonką, parlamentarzyści oraz władze wielu najważniejszych urzędów.Bułgarska prokuratura poinformowała, że prowadzi dochodzenie w sprawie nowej gry hazardowej zwanej "uliczną rosyjską ruletką". Trybunał Arbitrażowy przy Międzynarodowej Federacji Samochodowej (FIA) ukarał zespół Formuły 1 - US F1 Team grzywną i zawieszeniem w prawach startu we wszystkich imprezach w sezonie 2010 za złamanie międzynarodowych regulaminów F1. Polski oddział austriackiego Strabagu chce podnieść cenę za odcinek autostrady A2 łączącej Łódź z Warszawą.

Polska potęgą jest i basta. W przeciwieństwie do naszych sąsiadów kryzys ekonomiczny omija nas szerokim łukiem i - generalnie rzecz biorąc - stać nas na wszystko.

Jak wiadomo wpływy z mandatów to jedne z podstawowych źródeł dochodów wielu gmin. Będą drakońskie kary za wjeżdżanie samochodami na wały w celu oglądania przybierającej rzeki - zapowiedział w czwartek wojewoda mazowiecki Jacek Kozłowski.

Komisja Europejska zaprosiła kierownictwo amerykańskiego producenta samochodów General Motors i ministrów gospodarki państw UE na rozmowy o przyszłości europejskich zakładów Opla. Volkswagen poddał lifitngowi transportera. Samochód otrzymał m.in. nowy przód, który nawiązuje do nowego polo. Psioczymy, i słusznie, na polskie autostrady. Na ich zarządców, ślamazarne tempo budowy, marną jakość, wieczne remonty, brak przydrożnej infrastruktury i drożyznę.Wprawdzie nowe modele Dacii mają szereg istotnych zalet, ale trudno się wśród nich doszukać tych, które pozwalałyby na wożenie vipów. Do Wielkiej Brytanii, która jest kolejnym europejskim krajem, biorącym udział w testach drogowych elektrycznie napędzanego auta Mitsubishi i-MIEV, przypłynęło właśnie z Japonii pierwszych 25 egzemplarzy tego modelu w wersji z kierownicą po prawej stronie. Ford konsekwentnie odświeża gamę swoich pojazdów. Po liftingu s-maxa i galaxy, nadszedł czas na zupełnie nową generację c-maxa i debiut grand c-maxa.

Glock w nowym zespole


27-letni Niemiec Timo Glock, który stracił pracodawcę po wycofaniu się Toyoty z Formuły 1, będzie w przyszłym sezonie startował w barwach teamu Manor Grand Prix.

Szokujące dane o pasach


Chociaż producenci robią wszystko, by ich auta były coraz bezpieczniejsze, wypadki samochodowe wciąż są jedną z najczęstszych przyczyn zgonów w Europie.

Samochód wściekle żółty


Renault zdaje się znać lek na jesienną chandrę - nazywa się megane R.S., ma wściekle żółty kolor i jest najmocniejszym seryjnie produkowanym przez tę fimę samochodem.

Znów drożej na stacjach


PKN Orlen podnosi od czwartku, 22 października, hurtowe ceny benzyny bezołowiowej Eurosuper 95 o 13 zł, benzyny bezołowiowej Super Plus 98 o 11 zł, a oleju napędowego o 24 zł na tysiąc litrów - poinformował płocki koncern.

Niedokończona koreańska rewolucja


Oto odpowiedź Koreańczyków na prężnie rozwijający się segment rodzinnych SUVów - hyundai ix55.

1500 zmian w dwóch fordach


Jeżeli szukacie prawdziwie rodzinnego samochodu prędzej czy później traficie zapewne do salonu Forda.

Opony jak... pralki


Od 2012 r. nowe opony sprzedawane w Unii Europejskiej będą musiały być zaopatrzone w etykietki informujące o ich wpływie na zużycie paliwa, przyczepności do wilgotnego podłoża oraz hałasie.

Liderem Polak czy Rosjanin?


Debiutujący w Formule 1 Witalij Petrov nie chce pełnić w Renault roli kierowcy numer dwa - zagrzmiały Polskie media i cytowały wypowiedź Rosjanina.

Młody pod nadzorem!


Rząd przyjął we wtorek projekt ustawy przewidujący, że do 2033 r. krajowe prawa jazdy będą wymienione na dokumenty zgodne ze wzorem unijnym.

Używane 3-krotnie tańsze!


Mamy dobrą wiadomość dla wszystkich miłośników komarów, chwastów i szczurów. Analizy ekspertów potwierdzają, że w najbliższym czasie samochody elektryczne staną się o wiele tańsze niż klasyczne pojazdy z silnikiem benzynowym!

"Obama, ratuj Saaba!"


Co najmniej 3,5 tys. ludzi manifestowało we wtorek w Trollhaettan w Szwecji przed zakładami producenta samochodów Saab, by żądać ratowania szwedzkiej marki, którą jej właściciel, amerykański General Motors, chce zlikwidować.

Kubica w Sauberze zamiast BMW?


Peter Sauber zgłosił team BMW Sauber F1 jako kandydata do startu w przyszłym sezonie Formuły 1.

Rekordowy wynik Mitsubishi


Październik okazał się rekordowym miesiącem dla polskiego oddziału Mitsubishi.

Uśmiech politowania tych z BMW


Lexus od lat nieodmiennie kojarzy się z komfortem i luksusem, bywa nawet nazywany japońskim Mercedesem. Jest jednakże jeden model tej marki, których wolałby raczej zostać japońskim BMW.

A ty dostaniesz 425 zł?


Resort finansów zaproponował, by roszczenia właścicieli samochodów, którzy przepłacili za kartę pojazdu w latach 2004-2006, pokrywać z rezerwy subwencji ogólnej - powiedział w czwartek w Sejmie wiceminister infrastruktury Tadeusz Jarmuziewicz.

Polski pojazd: 1 l na 607 km!


20 tys. zł brakuje studentom stołecznej Politechniki, aby wyjechać na zawody pojazdów o rekordowo niskim zużyciu paliwa.

Auta z Polski do USA?


Chrysler Group LLC, amerykański koncern samochodowy, który połączył się z włoskim Fiatem aby uratować się przed bankructwem, zamierza wprowadzić na rynek w USA modele Fiata i zaprzestać produkcji niektórych swoich modeli.

Od wody groźniejsi są złodzieje


W relacjach z powodzi wciąż przewija się widok zatopionych samochodów. Smutny los maszyn wobec ogromu dramatu ludzi z pewnością nie jest najważniejszy, jednak miłośnikom motoryzacji musi dawać sporo do myślenia.

A ty jeździsz na LPG?


W 2009 roku w Polsce sprzedano 2,3 tys. ton gazu LPG, to o 2,9 proc. mniej niż rok wcześniej.

Sauber: wciąż z BMW nazwie


Miniony weekend sypnął prezentacjami nowych bolidów Formuły 1.