Auto dla 14-latka w Polsce!


Już w styczniu w Polsce będzie można kupić mikrosamochody francuskiej firmy Microcar.

W przypadku kolizji z innym samochodem na ogół wiemy co robić - wzywamy policję lub w porozumieniu z winowajcą sporządzamy odpowiednie oświadczenie. Do księgi rekordów trafi francuski pirat drogowy, który przekroczył dozwolona prędkość aż 523 razy. Są ludzie, którzy wzbudzają naszą sympatię już przy pierwszym spotkaniu, są też tacy, którzy zyskują dopiero przy bliższym poznaniu.Koncern Toyota Motor Corp. podjał we wtorek decyzję o czasowym wstrzymaniu sprzedaży w USA modelu Lexus GX 460 po tym jak magazyn konsumentów "Consumer Reports" postawił pod znakiem zapytania jego zdolności trakcyjne. Czytając policyjne komunikaty można sobie uświadomić, że po naszych drogach jeździ więcej głupków, niż mogliśmy przypuszczać. Co łączy kierowców rajdowych i policjantów z dolnośląskiej drogówki?

Przód od kii, tył od BMW X5, środek od audi. Pomieszanie z poplątaniem? Tak, a wszystko przyprawione znaczkiem Jeepa.

Wczoraj w Krakowie został zarejestrowany pierwszy mercedes SLS. Cena tego egzemplarza to ponad milion złotych! Co to za auto? Tego dowiesz się klikając TUTAJ . Pod zdjęciami ( TUTAJ FOTOGALERIA) znajdziesz także film! Mercedesa SLS przedstawia sam Sobiesław Zasada! Najbliższe dni kierują nasze myśli ku Zmartwychwstaniu i życiu wiecznemu, ale uwierzcie - życie doczesne też jest naprawdę piękne i cenne.

Wielu kierowców nie wie, jak prawidłowo użyć gaśnicy. Krok po kroku prezentujemy skuteczną procedurę. W wielu miejscach Polski szaleje powódź. Nie wszystkim udało się ewakuować swój dobytek, w tym samochody, na tereny niezagrożone wielką wodą. Bardzo dużo problemów mają kierowcy w powiatach bielskim i cieszyńskim. Ogromnie utrudniona jest komunikacja między Bielsko-Białą a Katowicami. Nadal nieprzejezdna jest krajowa "jedynka" w Czechowicach-Dziedzicach oraz od czwartkowego rana także droga 81 w Ochabach.W Anglii zanosi się na wielkie świętowanie. Oto pojawia się bowiem nowy samochód made in England! Wybraliśmy się naszym testowym mitsubishi lancerem na Słowację, by sprawdzić, jak spisze się to auto na podgórskich drogach naszych południowych sąsiadów, a przy okazji zobaczyć, ile jest prawdy w mrożących krew w żyłach opowieściach o organizowanych przez tamtejszych policjantów obławach na Polaków. Mieszkaniec Pittsburgha w Pensylwanii wygrał proces z władzami miasta o mandat wymierzony mu za nieprzyzwoity gest pod adresem funkcjonariusza policji i otrzyma odszkodowanie pieniężne.

Nie straszcie kierowców


Latem litr benzyny będzie kosztował 5 zł! Szykuje się drastyczna podwyżka cen ubezpieczeń OC! Za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym zapłacimy mandat w wysokości 4 tysięcy złotych!

Prezydent kontra Stalexport


Prezydent Jaworzna wypowiada wojnę Stalexportowi. Władze miasta będą modernizować i rozbudowywać drogę krajową nr 79, która według tajnego aneksu do umowy koncesyjnej jest tak zwaną drogą konkurencyjną dla płatnej autostrady A4.

Coś dla koneserów


Jeżeli jesteś stateczną głową pięcioosobowej rodziny z trójką nastoletnich dzieci - to nie jest samochód dla ciebie.

Samochodowy "król nędzarzy"?


Tata nano, który uznawany jest obecnie za najtańszy samochód świata może wkrótce stracić swój tytuł "króla nędzarzy".

W stałej ofercie naszej firmy znajdziesz panele fotowoltaiczne uznanych producentów fotowoltaiki na świecie. Jeśli chcesz, żeby twoje panele fotowoltaiczne pomorskie gwarantowały długoletnią eksploatację, powinieneś wybrać panele fotowoltaiczne pomorskie tylko sprawdzonych producentów. Takie właśnie

panele fotowoltaiczne pomorskie

od wielu lat instalujemy na dachach w Gdańsku i w całym województwie pomorskim. Jeśli interesuje cię system dopłat do paneli fotowoltaicznych w pomorskim czy temat dopłat OZE w ogóle koniecznie sprawdź naszą ofertę.

Ostrożnie z LPG!


Gaz płynny LPG należy do bezpiecznych paliw. Nie jest aż tak wybuchowy, jak benzyna, odporne na ciśnienie butle są gwarancją bezpieczeństwa w razie wypadku.

Wielki zmiany w aucie Kubicy


Team Renault, którego kierowcą jest Robert Kubica, przygotowuje znacznie zmieniony bolid na wyścig o Grand Prix Bahrajnu, który 14 marca rozpocznie kolejny sezon mistrzostw świata Formuły 1.

Kursantka jednak niewinna!


Sąd Okręgowy w Lublinie uniewinnił prawomocnie Mirosławę D., oskarżoną o spowodowanie w czasie nauki jazdy wypadku drogowego, w którym zginęły dwie osoby. Wobec jej instruktora sąd utrzymał w mocy karę dwóch i pół roku więzienia, a uchylił zakaz prowadzenia pojazdów.

Pierwszy raz blondynki


Blondynka pierwszy raz wyjeżdża sama samochodem do miasta.

800 mln strat na drogach


800 mln zł wynoszą szacunkowe straty związane ze zniszczeniem sieci dróg krajowych spowodowanym przez powódź - poinformował rzecznik Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Marcin Hadaj. Największe szkody woda wyrządziła m.in. na Śląsku i w Małopolsce.

Tir zablokował drogę


Po trzech godzinach policja odblokowała jeden pas jezdni drogi krajowej nr 32 prowadzącej z Poznania do Zielonej Góry.

Europa ostrzega Niemcy


Komisja Europejska wyraziła w piątek poważne wątpliwości, czy pomoc zaoferowana przez Niemcy inwestorom, którzy mają przejąć upadający koncern Opel, jest zgodna z unijnym prawem.

Loeb uczy się jeździć!


Pięciokrotny rajdowy mistrz świata Francuz Sebastien Loeb (Citroen C4 WRC) uzyskał osiemnasty czas przejazdu jednego okrążenia na hiszpańskim torze Jerez podczas przedpołudniowych testów, jakie prowadzą zespoły wyścigowej serii GP2 przygotowujące się do nowego sezonu.

Śmierć w Nowy Rok 18 osób


18 osób zginęło, 253 zostały ranne w 183 wypadkach - to bilans sylwestra, Nowego Roku i drugiego dnia stycznia na polskich drogach.

Jedziesz na Białoruś?


Z powodu remontu systemu energetycznego i przebudowy sieci informatycznej strona białoruska wstrzymała w czwartek o godz. 10 czasu polskiego odprawy na przejściu granicznym w Kuźnicy-Bruzgach.

Sztywne towarzystwo i znak


Witam Jadąc kiedyś na wakacje natrafiłem na dającą do myślenia kombinację znaków (zakaz poruszania się wszelkich pojazdów oraz informacja, że nie dotyczy mieszkańców).

Niebezpieczne hybrydy


Fani brytyjskiego Top Gear pamiętają zapewne odcinek, w którym Jeremy Clarkson w typowy dla siebie sposób wytykał największe wady samochodów hybrydowych.

Podatek za używane auto


Kupując używany samochód, trzeba pamiętać o obowiązku zapłacenia podatku od czynności cywilno - prawnych. Sprawdź, jak to zrobić.

Za zakrętem stali. Rower mu zabrali


Można orzec zakaz prowadzenia rowerów wobec pijanego rowerzysty nawet wtedy, gdy nie ma on prawa jazdy - potwierdził w czwartek Sąd Najwyższy.

Jest źle, lepiej nie będzie


W minionym miesiącu w Europie sprzedano 1 milion 171 tysięcy samochodów nowych. Chociaż na przeciętnym zjadaczu chleba liczba ta może robić wrażenie, dilerzy wciąż nie mają się z czego cieszyć.

Auta najbardziej awaryjne


Samochody mają najwięcej wad produkcyjnych, wynika ze statystyk Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, do których dotarł "Dziennik Gazeta Prawna".