Potrąciła pieszą i uciekła


36-letnia pijana kobieta potrąciła w Łodzi samochodem pieszą na przejściu i uciekła. Zatrzymał ją jeden z kierowców, który ruszył za nią w pościg. Ranna piesza w ciężkim stanie trafiła do szpitala.

W kwietniu informowaliśmy, że zespoły startujące w Formule 1 negocjują właśnie zasady, jakie od 2013 roku dotyczyć będą jednostek napędowych. Krzysztof Hołowczyc (Nissan Navara) zajął dziewiąte miejsce na trasie 5. etapu Rajdu Dakar - z Copiapo do Antofagasty o długości 670 km, w tym 483 km odcinka specjalnego - i w klasyfikacji generalnej jest szósty. Marta z Bełchatowa została laureatką zorganizowanego na profilu Motoryzacja w Facebooku konkursie "wygraj Lamborghini". Przypomnijmy, że zabawa polegała na znalezieniu ukrytego w galeriach oznaczonego symbolem "FB" zdjęcia i odpowiedzi na pytanie: co lepsze, diesel czy "benzyna".Jeszcze kilka tygodni temu większość forumowiczów naśmiewała się z Volvo, które stało się własnością chińskiego koncernu Geely. Stołeczny sąd uniewinnił Kubę Wojewódzkiego od zarzutu uszkodzenia wartej 457 zł szyby w prywatnym aucie, uznając, że nie miał on zamiaru dokonać przestępstwa. Chociaż stylistyka i nazwa wskazywać mogą na rosyjskie pochodzenie - marka Gazal, która rozpoczyna właśnie seryjną produkcję nowego SUV-a nie ma nic wspólnego z ojczyzną Lenina.

Japoński producent samochodów Mazda zawiadomił nabywców 90 tys. samochodów modelu "3" w Japonii i Chinach, że wymagają one wymiany wadliwego przewodu olejowego.

W Polsce nie ma definitywnego i jednoznacznego zakazu rejestracji pojazdów z kierownicą umieszczoną po prawej stronie i wyprodukowanego z myślą o ruchu lewostronnym, ale w każdym indywidualnym przypadku minister właściwy do spraw transportu powinien udzielić zgody - orzekł w środę Naczelny Sąd Administracyjny w Warszawie. Praca fotoradarów jest bardzo trudna i niebezpieczna. Czy to śnieg, czy to upał, one stoją dzielnie temperując ułańską fantazję piratów drogowych.

Jedna z amerykańskich gazet doniosła o wypadku, który zdarzył się na przedmieściach Cleveland w stanie Ohio: kierowca cadillaca wyjeżdżając z parkingu przy centrum handlowym wpakował się wprost pod pędzącą ciężarówkę. Posłowie chcą rozszerzyć zakaz palenia tytoniu. Miałby on obowiązywać m.in. również w samochodach służbowych. W Polsce coraz popularniejsza staje się nowa usługa dostępna dla wszystkich właścicieli telefonów komórkowych.Przywrócono ruch na zablokowanym po wypadku odcinku drogi wojewódzkiej nr 209 Borzytuchom - Świątkowo (Pomorskie). W sobotę przed południem w okolicach pierwszej miejscowości czołowo zderzyły się dwa samochody. Pięć osób zginęło, jedna została ranna. Rząd uderza w młodych kierowców, łagodzi zaś sankcje wobec doświadczonych. Każdego roku, na całym świecie dobywają się niezliczone ilości imprez motoryzacyjnych. Salony samochodowe, zawody sportowe czy zloty pojazdów danej marki zawsze przyciągają tłumy.

Opel: nierozsądne plany


Rada zakładowa Opla odrzuciła plan restrukturyzacji przedstawiony przez amerykański koncern General Motors - powiedział przewodniczący rady zakładowej Opla Klaus Franz w wywiadzie dla gazety "Frankfurter Rundschau".

Zgubna wiara w GPS


Co jest bardziej skuteczne - GPS czy tradycyjna mapa?

Nowe zdjęcia ferrari 458


Ferrari ujawniło kolejne fotografie swojego najnowszego modelu - 458 italia.

Wszystko fajnie, tylko ta pozycja....


Z początkiem listopada na nasz redakcyjny parking trafił samochód, który samą nazwą potrafi wywołać emocje - mitsubishi lancer.

Zimy przepisy nie przewidują!


Zima na drogach zaczyna się 1 listopada - jasno określają przepisy Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad we Wrocławiu.

Kubica się cieszy


Robert Kubica przyznał, że decyzja o dołączeniu od przyszłego sezonu do zespołu Renault była łatwa do podjęcia, od kiedy okazało się, że team ten zostanie w Formule 1 mimo skandalu z ustawianiem wyścigów.

Na stacjach będzie taniej?


Ceny paliw na stacjach benzynowych od kilku tygodni pozostają na niezmienionym poziomie - informują analitycy.

Jakość paliw. Jest dobrze


Niewiele ponad 3 proc. stacji skontrolowanych przez Inspekcję Handlową w 2009 roku sprzedawało benzynę i olej napędowy nie spełniające norm jakościowych - rok wcześniej było to 4,2 proc.

Prywatne auto Kubicy


Zastanawiacie się zapewne jakim samochodem prywatnie jeździ Robert Kubica.

Samochody na Haiti


Ofiarami tragicznego trzęsienia na Haiti są także samochody. Wiele z nich zakończyło swój żywot pod gruzami.

Autostrada A2 droższa?


Polski oddział austriackiego Strabagu chce podnieść cenę za odcinek autostrady A2 łączącej Łódź z Warszawą.

Rondo imienia Kaczyńskiego


Jak podaje RMF.FM w Polsce jest już pierwsze rondo im. Lecha Kaczyńskiego. Radni z Sieradza przegłosowali uchwałę, nadającą skrzyżowaniu w samym centrum miasta imię byłego prezydenta.

Będziemy jeździć melexami!


Komisja Europejska ogłosiła w środę nową unijną strategię rozwoju przyjaznego środowisku transportu samochodowego. Emisje CO2 spowodowane transportem drogowym stale rosną i trzeba odwrócić ten trend - apeluje w raporcie Europejska Agencja Środowiska.

Śnieżyce atakują!


Silne mrozy i obfity śnieg w wielu miejscach Europy utrudniły ruch na drogach i transport lotniczy.

Co dalej z mistrzem?


Mistrz świata Formuły 1 w sezonie 2007 Fin Kimi Raikkonen powiedział przez treningami do niedzielnego wyścigu o Grand Prix Brazylii na torze Interlagos, że nie podjął jeszcze żadnej decyzji dotyczącej swojej sportowej przyszłości.

Eco driving? W Polsce się nie da


Sporo ostatnio pisze się i mówi o tzw. eco drivingu.

Motocyklista ukarany!


Krakowski sąd ukarał grzywną motocyklistę, który w punkcie poboru opłat tamował ruch. Mężczyzna płacił drobnymi za przejazd autostradą A4 Kraków- Katowice.

MiTo zastąpi maserati


Samochody, nawet te najbardziej ekskluzywne, wymagają czasami wizyty w serwisie. Częstotliwość tych odwiedzin jest tym większa, im więcej mocy ma do dyspozycji kierowca.

Trudne warunki w stolicy


Z powodu padającego śniegu w całym kraju są duże utrudnienia w ruchu - alarmuje policja i apeluje do kierowców o szczególną ostrożność i dostosowanie prędkości do trudnych warunków panujących na drogach.

Od wody groźniejsi są złodzieje


W relacjach z powodzi wciąż przewija się widok zatopionych samochodów. Smutny los maszyn wobec ogromu dramatu ludzi z pewnością nie jest najważniejszy, jednak miłośnikom motoryzacji musi dawać sporo do myślenia.