Google prezentuje system Android 2.0


Google oficjalnie zaprezentował następcę swojego systemu dla telefonów komórkowych. Android 2.0 to wiele istotnych usprawnień w obsłudze sprzętu i ergonomii użytkowania.

Ebay, właściciel Skype’a, w końcu porozumiał się z jego twórcami w sprawie sprzedaży komunikatora. Informacje ogólne: Liczba godzin: 30 Czas zajęć: w dni robocze 2,3 razy w tygodniu Czas trwania kursu: 4 tygodnie PROGRAM KURSU: I. Podstawy ...
Lokalizacja: Łódź - Rodzaj: kurs / szkolenie Decydującymi czynnikami przy wyborze sprzętu przez Polaków są przede wszystkim rozpoznawalna marka, design, łatwość obsługi oraz możliwości techniczne aparatu.Apple wreszcie zatwierdziło aplikację dla swoich telefonów iPhone 2G i 3G, która umożliwi użytkownikom kręcenie filmów, choć niestety w dość marnej jakości. Firma Dell rozszerza swoją ofertę monitorów LCD o model U2711. Ten 27-calowy monitor z panelem IPS, oferuje rozdzielczość 2560 x 1440 pikseli oraz złącza HDMI i DisplayPort. Użytkownikom, którzy chcieliby skorzystać z funkcjonalności standardu USB 3.0, a przy tym nie palą się do wymiany posiadanych podzespołów na nowsze, firma Transcend oferuje kartę rozszerzeń PDU3 USB 3.0 Expansion Card.

Wystawienie przed siedzibę Google’a plastikowej rzeźby jogurtu Froyo oznacza zapewne rychłą premierę systemu Android. Ale już dziś wiemy o nim nieco więcej.

Być może płyty z filmami i odtwarzacze DVD jeszcze długo nie znikną z domów przeciętnych użytkowników, ale w zakresie mediów strumieniowych, standard DVD powoli schodzi na drugi plan. Szczegółowy program jest zamieszczony na stronie internetowej Polskiej Akademii Rachunkowości ...
Lokalizacja: Warszawa - Rodzaj: kurs / szkolenie

Ostatnie dane opublikowane przez TeleGeography pokazują, że udział Skype w łącznym czasie trwania połączeń międzynarodowych wzrósł do 12%, co w porównaniu z zeszłorocznymi 8% oznacza wzrost o 50%. eBay przedstawia Fashion eBay, czyli nową platformę, dzięki której kolekcje światowych projektantów są w zasięgu twojej ręki i… portfela. NVIDIA po raz pierwszy zaprezentowała referencyjny projekt tabletu, opartego na nowej generacji układzie Tegra 2. Urządzenie pracuje oczywiście pod kontrolą systemu operacyjnego Google Android.Ostatni odcinek kręconego właśnie kolejnego sezonu serialu Dr House został całkowicie nakręcony aparatem Canon 5D Mark II. Telekomunikacja Polska wspólnie z dużymi serwisami pocztowymi zainicjowała zmiany w funkcjonowaniu poczty elektronicznej. Umożliwią one zmniejszenie ilości niechcianej korespondencji mailowej. HP wprowadził na rynek ekonomiczny szerokoekranowy monitor LCD HP LE2001w. Urządzenie dedykowane jest firmom, którym szczególnie zależy na oszczędnościach.

Google Wave szuka zabójcę czterech policjantów


Ci, którzy mieli już do czynienia z Google Wave, w większości mają mieszane uczucia. Znaleziono jednak sposób, aby wykorzystać usługę w pełni - dzięki niej wytropiono groźnego przestępcę.

Computex 2010: Chrome OS pojawi się "pod koniec jesieni"


Google, zapytany o przewidywaną datę premiery systemu Chrome OS, odparł, że pojawi się on już za parę miesięcy – na jesieni.

Poważna wpadka wizerunkowa polskiego oddziału Microsoft


Polska wersja biznesowej witryny Microsoftu pozbyła się ciemnoskórej osoby na zdjęciu. Międzynarodowe media internetowe oskarżają giganta o rasizm.

Kamera Samsunga z odchylonym obiektywem


Samsung uruchomił sprzedaż nowego modelu kompaktowej kamery cyfrowej, o nazwie SMX-C20UN. Najbardziej rzucającą sie w oczy cechą jest obiektyw umieszczony pod kątem 25 stopni, w osi pionowej, w stosunku do reszty obudowy. Producent twierdzi, że rozwiązanie to mniej obciąża nadgarstek użytkownika.

Oficjalne screeny z Crysis 2


Crytek udostępnia w Sieci pierwsze oficjalne zrzuty z drugiej odsłony swojej flagowej gry FPS - Crysis - tuż po tym, jak zapowiedział trójwymiarowy silnik CryENGINE 3.

Twórcy Ubuntu pożegnają się z Mozillą, zaczną współpracę z Google'em?


Canonical rozważa porzucenie przeglądarki Firefox w netbookowej edycji Ubuntu. Zamiast niej, dołączany by był produkt Google’a, czyli Chrome.

Komórka dla niewidomych


Ekran LCD w nowej konstrukcji ma zostać zastąpiony matrycą, która będzie prezentować w formie wypukłości znaki alfabetu Braille’a.

Adamo XPS - procesor CULV, pamięć DDR3 i grubość 9,99 milimetra


Znamy coraz więcej szczegółów na temat najcieńszego na świecie notebooka. Adamo XPS mierzy zaledwie 9,99 milimetra, a posiada 13,4-calowy ekran LED, niskonapięciowy procesor i napęd SSD.

Canonical chce nawiązać współpracę z najważniejszymi deweloperami dla Windows i Maka


Administratorzy forum UbuntuForums.org na prośbę firmy Canonical umieścili ankietę, w której użytkownicy wybierają aplikacje, których im najbardziej brakuje na Linuksie.

Demo Battlefield: Bad Company 2 dostępne na Xbox LIVE


Na Xbox LIVE pojawiła się już wersja demonstracyjna długo oczekiwanej gry Battlefield: Bad Company 2. Demo pozwala na rozegranie meczu multiplayer.

Microsoft będzie informował rządy krajów o błędach swojego oprogramowania


Microsoft chce zacieśnić współpracę z rządami, które są lub mogą być klientami firmy. Koncern chce na bieżąco informować o wykrytych usterkach i lukach w oprogramowaniu i wspólnie je usuwać.

Nowelizacja prawa zamówień publicznych 2009r (Rzeszów)


25 września i 23 października 2009 r. Sejm uchwalił dwie nowelizacje ustawy Prawo zamówień publicznych. Mają one na celu uwzględnienie ...
Lokalizacja: Rzeszów - Rodzaj: kurs / szkolenie

Przenośne dyski wodoodporne


Tajwańska firma Silicon-Power zapowiedziała rychłe uruchomienie sprzedaży nowej serii przenośnych dysków twardych, Armor A70, których najważniejszą cechą jest to, że dzięki specjalnie zaprojektowanym obudowom, są odporne na wodę, nacisk, wibracje, pył oraz wstrząsy.

Kurs grafiki komputerowej (Poznań)


Cele kursu: - przygotowanie do pracy z zawodzie grafika komputerowego - zdobycie wiedzy z zakresu przygotowywania projektów graficznych przeznaczonych do druku offsetowego, ...
Lokalizacja: Poznań - Rodzaj: kurs / szkolenie

HTC EVO 4G, czyli Android, HTC Sense i łączność WiMAX


Amerykański operator Sprint prezentuje nowy smartfon firmy HTC, wyposażony w system Android 2.1 z interfejsem Sense, 4,3-calowy ekran pojemnościowy oraz łączność 4G WiMAX.

Po Świętach poznamy nowe serce Google'a


Beta-testy nowej wersji wyszukiwarki Google właśnie się zakończyły. Premiera silnika wyszukiwawczego o nazwie Caffeine nastąpi jednak dopiero po Świętach.

Ciąg dalszy historii o Alanie Wake'u


Alan Wake utrzyma swoją serialową formę do końca. Wkrótce zadebiutuje pilot do drugiego sezonu w postaci dwóch dodatków na Xbox LIVE.

Szkolenie MS Word - poziom podstawowy (Warszawa)


Program szkolenia obejmuje: Wprowadzenie do MS Word: o dlaczego MS Word? o omówienie głównego okna programu o omówienie pasków narzędzi oraz menu programu o ...
Lokalizacja: Warszawa - Rodzaj: kurs / szkolenie

Coraz więcej urządzeń USB


Według raportu firmy In-Stat, w tym roku liczba obecnych na rynku urządzeń z interfejsem USB przekroczy 3 miliardy, zaś do końca roku 2013 - 4 miliardy.

NASA: Nie będzie końca świata w 2012 roku


Naukowcy z agencji kosmicznej NASA nie wierzą Majom, wedle których już 21 grudnia 2012 roku nastąpi koniec świata. Uruchomili więc internetową kampanię sceptycyzmu wobec sądnego dnia.