Gazowe ultimatum Rosji dla Białorusi. Pięć dni na spłatę długów


Jeśli w ciągu pięciu dni Białoruś nie spłaci gazowych długów, Gazprom może przykręcić kurek z gazem - zdecydował we wtorek wieczorem prezydent Rosji Dmitrij Miedwiediew.

Ptaki blokują wiatraki


Plany budowy farmy wiatrowej przez francuską firmę Eolfi na terenach gminy Lipie w województwie Śląskim mogą pokrzyżować ptaki – informuje Dziennik Zachodni.

Insigos już działa


Ministerstwo Gospodarki uruchomiło Internetowy System Informacji Gospodarczej (Insigos) - bezpłatny dostęp do danych statystycznych dotyczących gospodarki i handlu zagranicznego. Celem uruchomionego programu jest przybliżenie użytkownikom sytuacji polskiego handlu zagranicznego oraz kondycji finansowej polskich przedsiębiorstw.

Produkty finansowe: co wybierają internauci?


15 września 2008 r. upadł Bank Lehman Brothers. Ten dzień stał się symbolicznym początkiem kryzysu na świecie. W rocznicę tego wydarzenia Acxiom postanowił zbadać, jakimi instrumentami finansowymi obecnie wspomagają swoje portfele użytkownicy Internetu.

Rz: Rewolucja w kredytach


Pożyczki i kredyty bankowe zdrożeją, ale za to będą przyznawane na jasnych zasadach. Już we wtorek rząd ma przyjąć założenia do ustawy o kredycie konsumenckim. Nowe przepisy będą dotyczyły pożyczek i kredytów do 255 tys. zł (obecnie do 80 tys. zł).- pisze Rzeczpospolita.

Związkowcy z PZU zakończyli protest w Warszawie


Po blisko dwóch godzinach związkowcy z PZU zakończyli protest w obronie miejsc pracy. Złożyli petycję skierowaną do marszałka Sejmu Bronisława Komorowskiego w biurze podawczym kancelarii Sejmu.

GUS: Produkcja gazu ziemnego wzrosła o 2,4% w 2009 r.


Produkcja gazu ziemnego wzrosła w 2009 r. o 2,4% do 5.479 hm sześc., wynika z danych opublikowanych przez Główny Urząd Statystyczny (GUS) we wtorek.

"Parkiet": Sprzedaż Enei nie w tym roku


W tym roku nie dojdzie do sprzedaży Enei, trzeciej grupy energetycznej w Polsce - dowiedziała się gazeta "Parkiet".

Grupa Lotos obniża ceny niektórych paliw


Pewna 23-letnia blogerka o imieniu Lynsee rejestruje każdą chwilę swojej ciąży i zamieszcza je na swoim blogu. Wyjątku dla porodu nie będzie - urodzi dziecko przy włączonej kamerze.

Nowa inwestycja Pomorskiej SSE


– Powstanie Gdańskiego Parku Naukowo-Technologicznego (GPN-T) doskonale wpisuje się w realizację Strategii Lizbońskiej. Jego działalność łączy bowiem elementy aktywnego społeczeństwa, innowacyjnej gospodarki oraz sprawnych instytucji – powiedział wiceminister gospodarki Rafał Baniak podczas uroczystego otwarcia GPN-T 4 września br. w Gdańsku.

KE nie cofnęła 380 mln euro na budowę terminalu LNG


Jak poinformował „Dziennik Gazeta Prawna”, Komisja Europejska nie wycofa się ze współfinansowania terminalu LNG w Świnoujściu. Polska nie straci w ten sposób 380 mln euro, co stanowi prawie 60 proc. wartości inwestycji.

Parkiet: Nie więcej niż 30 akcji PZU na osobę


Na 30 sztuk Ministerstwo Skarbu wstępnie ustaliło maksymalną liczbę akcji PZU, którą będzie mógł kupić indywidualny inwestor - dowiedziała się gazeta "Parkiet".

Polkomtel bierze Nordisk. NFI Midas dostanie 9 mln, resztę Karkosik


Operator sieci Plus kupił spółkę, która pozwala zagęścić zasięg mobilnego internetu.

UE uzbierała 7,2 mld euro na pomoc w walce ze skutkami zmiany klimatu


Unia Europejska uzbierała w piątek aż 7,2 mld euro na pomoc najbiedniejszym krajom, które walczą ze skutkami globalnego ocieplenia.

Na zamknięciu WIG stracił 0.947%


W poniedziałek na rynku walut niewiele się działo, a złoty pozostawał w wąskim przedziale 4,16/17 za euro - powiedział PAP Robert Kęsicki z Kredyt Banku.

Niemcy. Otwarto 75. berlińskie targi rolne "Zielony Tydzień"


\"\" Posłuchajcie utworu \"Umieraj stąd\", który promuje najnowszy album zespołu \"Miłość!Uwaga!Ratunku!Pomocy!\".

Grupa Infor wyprzedziła Bankier.pl w kategorii gospodarczo-prawnej


Grupa Infor zajęła czwarte miejsce w rankingu serwisów internetowych poświęconych gospodarce i prawu. I wyprzedziła Bankier.pl.

JV Plaza Centers nabyła udziały w Macquarie DDR Trust zarządzającym nieruchomościami w USA


\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\"\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\"II Puchary Nagle okaże się, że nie masz czasu na nic, co nie dotyczy życia towarzyskiego. Bez względu na sytuację zewsząd pojawią się namowy spotkań, ktoś nieoczekiwanie zacznie z tobą flirtować, ktoś inny obdarzy miłym komplementem. Dzięki temu odprężysz się i nabierzesz sił do walki o realizację prawdziwych marzeń. horoskop.wp.pl

Bułgaria zamraża emerytury, świadczenia socjalne i płacę minimalnej


Centroprawicowy rząd bułgarski postanowił w środę zamrozić płacę minimalną, emerytury i świadczenia socjalne - poinformowała rządowa służba prasowa. Gabinet zaaprobował ramowe warunki konstruowania budżetów do końca swej kadencji w 2013 roku.

Ceny miedzi w Azji w dół


Dolar nieznacznie zyskiwał wczoraj na wartości. Opublikowano beżową księgę oraz serię danych makroekonomicznych. Najważniejsze z nich to raport ADP na temat amerykańskiego rynku pracy. Dziś posiedzenie Europejskiego Banku Centralnego.

znalezionych: 24074, strona 1 z 1204
<<<  -  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  -  >>>